Top Dental Clinics > Poland > Pomeranian Voivodeship > Sopot > ARTDENT Beauty & Care Dentistry

About

About Artdent Beauty & Care Dentistry

Our service is aimed at both Polish and international patients who appreciate world-class medical services, perfect precision and aesthetics, backed up with a full guarantee of customer satisfaction. We are committed to meeting the needs of each individual patient, and ensuring the complete recovery of the oral cavity. We co-operate with German, Swiss and Italian professionals to treat our patients according to internationally-recognised methods and the latest oral care techniques. Our ski...

Accreditation: Unaccredited

Only the top dental clinics that have proven to be above international standards can qualify to be GCR Accredited.

Expertise: Expertise score

Doctors & Staff

The clinic staff at ARTDENT Beauty & Care Dentistry includes range of specialists from variety of departments such as Aesthetic & Cosmetic dentistry, Endodontics (Root Canal Treatment), Conservative dentistry, Cosmetic dentistry, Orthodontics, Stomatology, and Pediatric dentistry.

Doctoriconlarge
Dr. Agnieszka Misiejuk (14 years of experience) years)
 • Specializations: Aesthetic & Cosmetic dentistry, Endodontics (Root Canal Treatment), Conservative dentistry, Cosmetic dentistry, Orthodontics, Stomatology, and Pediatric dentistry

Feedback: Feedback score

Thank you for your review! Your review now needs to be confirmed via your email.

Add a review

Not at all likely
Star IconsStar IconsStar IconsStar IconsStar Icons
Extremely likely

Latest reviews

Arain,
11 days ago

Własnie przeczytałem powyższą opinię Pana Rona Richardsona i przecieram oczy ze zdziwienia - opisuje on chyba inny gabinet... Uważam że taka opinia to ewidentny przykład próby zszargania opinii przez konkurencję. Ktokolwiek był w klinice - wie. Faktycznie nie jest tanio w porównaniu z małymi gabinetami czy leczeniem "na NFZ", jednak z pewnością nie można narzekać na archaiczny sprzęt i brak umiejętności lekarza czy kulturę osobistą. W poczekalni zawsze oferują kawę lub herbatę, można wygodnie usiąść, jest czysta i zawsze wyposażona łazienka. Sprzęt jest nowoczesny i praktycznie wszystko można załatwić nie wychodząc z kliniki. Znieczulenie działa jako powinno - są zastrzyki, są maści, są tabletki, a nawet możliwość umówienia się z anestezjologiem i przeprowadzenia obszernego zabiegu pod częściowym lub całkowitym znieczuleniem. Panie w recepcji zawsze są pomocne i nawet zajmują się dziećmi w czasie gdy rodzic jest na zabiegu. Kilka lat temu zdecydowałem się na kompleksowe leczenie WSZYSTKICH ubytków u Pani dr Misiejuk. Miałem naprawdę poważne problemy z uzębieniem i notorycznie pojawiające się dziury. Kilka kanałowych, korona, wiele ubytków - większych i mniejszych (uwzględniając przy-szyjkowe). Oczywiście że leczenie trwało długo i nie należało do najtańszych, ale z pewnością nie jest to rozbój w biały dzień. Co więcej od ponad 3 lat przyjeżdżam 1-2 razy w roku WYŁĄCZNIE na higienizację i nie ma żadnych ubytków - jakość mówi sama za siebie. Żeby dokończyć opinię, to powiem tak - poziom i jakość oferowanych usług są na tyle dobre, że do kliniki zacząłem przyprowadzać też swoje pociechy i żonę. Opinię zdecydowałem się napisać, w skutek (w moim odczuciu) bredni jakie wypisał Pan Ron Richardson.

Source:
Artur,
3 months ago

Cóż. Jeśli ktoś twierdzi, że ceny są drastyczne, to śmię twierdzić, że chyba wcześniej leczył się na NFZ. Ceny są bardzo konkurencyjne. Jakość - dwójka moich dzieci ( 4 i 8 lat - u starszego również zęby stałe) leczy tam zęby od kilku miesięcy. To pierwszy gabinet do którego idą z radością i z radością wychodzą. Fantastyczna współpraca na lini stomatolog - dziecko. Powtarzam - fantastyczna. Osobiście nie korzystałem jeszcze z usług - dziś pierwsza wizyta, ale w imieniu rodzica pacjentów zdecydowanie polecam ze względu na jakość, cenę i podejście personelu.

Source:
Dee,
4 months ago

Ceny zdecydowanie nieadekwatne do jakości

Source:
Ron,
3 months ago

DROGO do bolu!!!! poziom mierny, nieadekwatny do cen Straszna kliniczka dentystyczna , tylko wizualnie super ekskluzywna. Na prawdę jednak to wyłącznie złudzenie, rzeczywistość jest natomiast powalająca : personel niegrzeczny, wręcz chamski, wyposażenie na niskim poziomie, choć wizualnie super, szczególnie maszyna dentystyczna to horror przy borowaniu zębów, dyskomfort i ból straszny, a znieczulenie archaiczne i bolesne jak średniowieczne tortury. Nie wierzcie właścicielce z dalekiej i zapyziałej prowincji co tu odpyskuje w odpowiedzi, pójdźcie tam a przekonacie sie ze mowie prawde. ale lepiej jak poszukacie sobie w Sopocie lepszy i tańszy gabienet/ kliniczke, gwarantuje ze taka znajdziecie, a wasze zadowolenie bedzie pelne.

Source:
 
1-4 of 4 recent reviews
GCR.org

Facilities: Facilities score

Clinic has not yet provided us with data on it's facilities. To ensure you choose the right clinic, you can ask your doctor about:

 • Is Artdent Beauty & Care Dentistry using all necessary state-of-art technology for the treatment on premises in Sopot, Pomeranian Voivodeship, Poland?
 • Has staff been properly trained to use the medical equipment?
 • What is the purpose & accuracy of diagnostic testing?
 • Are there any associated risks with using these facilities?

Services: Services score

We are still missing data on Artdent Beauty & Care Dentistry services. To get the best care available, always ask about:

 • Is there is a patient manager who will guide you throughout the treatment?
 • Are prices clearly communicated and is pricing transparent?
 • What is the average satisfaction of the past patients?
 • Has there been any litigation for Artdent Beauty & Care Dentistry clinic in the past?
 • How do you address & help mitigate side-effects of the treatment?
 • What is the proposed aftercare plan?

Other nearby dental clinics in Sopot (9)

Location

Address:

Władysława Jagiełły 4 Sopot 81 Pomeranian Voivodeship Poland (Get directions)

Open hours:

Mon: 8:00 - 20:00
Tue: 8:00 - 20:00
Wed: 8:00 - 20:00
Thu: 8:00 - 20:00
Fri: 8:00 - 20:00
Sat: 9-14
Sun: closed