Loading icon
Top Dental Clinics > Poland > Pomeranian Voivodeship > Sopot > ARTDENT Beauty & Care Dentistry

ARTDENT Beauty & Care Dentistry

Dental clinic in Sopot, Poland. | 4 reviews

About

Our service is aimed at both Polish and international patients who appreciate world-class medical services, perfect precision and aesthetics, backed up with a full guarantee of customer satisfaction. We are committed to meeting the needs of each individual patient, and ensuring the complete recovery of the oral cavity. We co-operate with German, Swiss and Italian professionals to treat our patients according to internationally-recognised methods and the latest oral care techniques. Our skills and knowledge enable us to provide our customers with the highest level of aesthetic and functional recovery of oral cavities, even in the most complicated of cases.  We combine those elements which are considered the most important in our profession: Polish hospitality, German quality, Swiss precision and the Italian sense of beauty and aesthetics.

Accreditation: Unaccredited

Only the top dental clinics that have proven to be above international standards can qualify to be GCR Accredited.

Expertise: Expertise score

Key dental treatment metrics


Success metrics data are not available for this clinic.

Doctors & Medical Staff

Doctoriconlarge
Dr. Agnieszka Misiejuk (14 years of experience) years)
 • Specializations: Aesthetic and Cosmetic dentistry, Endodontics, Conservative dentistry, Cosmetic dentistry, Orthodontics, Stomatology, and Pediatric dentistry

Feedback: Feedback score

Add a review

Star IconsStar IconsStar IconsStar IconsStar Icons
Not at all likely
Extremely likely
Title

Latest reviews

Własnie przeczytałem powyższą opinię Pana Rona Richardsona i ...

Własnie przeczytałem powyższą opinię Pana Rona Richardsona i przecieram oczy ze zdziwienia - opisuje on chyba inny gabinet...
Uważam że taka opinia to ewidentny przykład próby zszargania opinii przez konkurencję. Ktokolwiek był w klinice - wie.

Faktycznie nie jest tanio w porównaniu z małymi gabinetami czy leczeniem "na NFZ", jednak z pewnością nie można narzekać na archaiczny sprzęt i brak umiejętności lekarza czy kulturę osobistą. W poczekalni zawsze oferują kawę lub herbatę, można wygodnie usiąść, jest czysta i zawsze wyposażona łazienka. Sprzęt jest nowoczesny i praktycznie wszystko można załatwić nie wychodząc z kliniki. Znieczulenie działa jako powinno - są zastrzyki, są maści, są tabletki, a nawet możliwość umówienia się z anestezjologiem i przeprowadzenia obszernego zabiegu pod częściowym lub całkowitym znieczuleniem. Panie w recepcji zawsze są pomocne i nawet zajmują się dziećmi w czasie gdy rodzic jest na zabiegu.

Kilka lat temu zdecydowałem się na kompleksowe leczenie WSZYSTKICH ubytków u Pani dr Misiejuk. Miałem naprawdę poważne problemy z uzębieniem i notorycznie pojawiające się dziury. Kilka kanałowych, korona, wiele ubytków - większych i mniejszych (uwzględniając przy-szyjkowe). Oczywiście że leczenie trwało długo i nie należało do najtańszych, ale z pewnością nie jest to rozbój w biały dzień. Co więcej od ponad 3 lat przyjeżdżam 1-2 razy w roku WYŁĄCZNIE na higienizację i nie ma żadnych ubytków - jakość mówi sama za siebie.

Żeby dokończyć opinię, to powiem tak - poziom i jakość oferowanych usług są na tyle dobre, że do kliniki zacząłem przyprowadzać też swoje pociechy i żonę.

Opinię zdecydowałem się napisać, w skutek (w moim odczuciu) bredni jakie wypisał Pan Ron Richardson.

By Arain (Published ago on )
DROGO do bolu!!!! poziom mierny, nieadekwatny do cen Straszn...

DROGO do bolu!!!! poziom mierny, nieadekwatny do cen

Straszna kliniczka dentystyczna , tylko wizualnie super ekskluzywna. Na prawdę jednak to wyłącznie złudzenie, rzeczywistość jest natomiast powalająca : personel niegrzeczny, wręcz chamski, wyposażenie na niskim poziomie, choć wizualnie super, szczególnie maszyna dentystyczna to horror przy borowaniu zębów, dyskomfort i ból straszny, a znieczulenie archaiczne i bolesne jak średniowieczne tortury.

Nie wierzcie właścicielce z dalekiej i zapyziałej prowincji co tu odpyskuje w odpowiedzi, pójdźcie tam a przekonacie sie ze mowie prawde. ale lepiej jak poszukacie sobie w Sopocie lepszy i tańszy gabienet/ kliniczke, gwarantuje ze taka znajdziecie, a wasze zadowolenie bedzie pelne.

By Ron (Published ago on )
Cóż. Jeśli ktoś twierdzi, że ceny są drastyczne, to śmię twie...

Cóż. Jeśli ktoś twierdzi, że ceny są drastyczne, to śmię twierdzić, że chyba wcześniej leczył się na NFZ. Ceny są bardzo konkurencyjne.
Jakość - dwójka moich dzieci ( 4 i 8 lat - u starszego również zęby stałe) leczy tam zęby od kilku miesięcy. To pierwszy gabinet do którego idą z radością i z radością wychodzą. Fantastyczna współpraca na lini stomatolog - dziecko. Powtarzam - fantastyczna.
Osobiście nie korzystałem jeszcze z usług - dziś pierwsza wizyta, ale w imieniu rodzica pacjentów zdecydowanie polecam ze względu na jakość, cenę i podejście personelu.

By Artur (Published ago on )
Ceny zdecydowanie nieadekwatne do jakości

By Dee (Published ago on )
 
1-4 of 4 recent reviews
GCR.org

Facilities: Facilities score

Clinic has not yet provided us with data on it's facilities. To ensure you choose the right clinic, you can ask your doctor about:

 • Is ARTDENT Beauty & Care Dentistry using all necessary state-of-art technology for the treatment on premises in Sopot, Pomeranian Voivodeship, Poland?
 • Has staff been properly trained to use the medical equipment?
 • What is the purpose & accuracy of diagnostic testing?
 • Are there any associated risks with using these facilities?

Services: Services score

We are still missing data on ARTDENT Beauty & Care Dentistry services. To get the best care available, always ask about:

 • Is there is a patient manager who will guide you throughout the treatment?
 • Are prices clearly communicated and is pricing transparent?
 • What is the average satisfaction of the past patients?
 • Has there been any litigation for ARTDENT Beauty & Care Dentistry clinic in the past?
 • How do you address & help mitigate side-effects of the treatment?
 • What is the proposed aftercare plan?